,,Project Zero” – sztuczna inteligencja walczy z oszustami

Czy Wam również zdarzyło się kupić produkt, który kosztował i wyglądał identycznie jak ten oryginalny, a jednak nim nie był?
Podróbki i plagiaty to coraz większe zagrożenie w branży e-commerce. Amazon walczy z tym zjawiskiem już od dawna. Uruchomił ,,Project Zero„, który doskonale sprawdził się w Stanach Zjednoczonych. W USA zarejestrowano prawie 3000 znaków towarowych, a ponad 65 mln podejrzanych produktów zatrzymano, zanim jeszcze zostały wystawione w serwisie Amazon.
Czas na Europę
Przy pomocy sztucznej inteligencji podrabiane produkty mają być lepiej wykrywane. Jak ogłosił Amazon, “Projekt Zero” będzie teraz uruchamiany również w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. To bardzo dobra wiadomość również dla polskich sprzedawców. Nie od dziś wiadomo, że to tylko kwestia czasu, gdy Amazon pojawi się na naszym rynku. Domena jest już od dawna zarezerwowana.
Jak działa system?

Firma Amazon używa zautomatyzowanych systemów, które aktywnie i stale skanują stronę internetową w poszukiwaniu podejrzanych ofert. Marki dostarczają do Amazon swoje logo, znaki handlowe i inne kluczowe dane o swojej marce – jest to możliwe dzięki Amazon Brand Registry.
W przyszłości machine learning, bo bo tak fachowowo nazywa się ten mechanizm, pomoże jeszcze skuteczniej zwalczać plagiaty. Światowy gigant w branży e-commmerce opiera się również na wiedzy i współpracy właścicieli znaków towarowych w walce z takimi oszustwami. Amazon codziennie skanuje ponad 5 miliardów listingów produktów w poszukiwaniu podejrzanych podróbek. Testowane autoamatyzacje w zakresie wykrywania podróbek zatrzymują 100 razy więcej podejrzanych produktów w porównaniu z tym, co jest usuwane manualnie na podstawie zgłoszeń od marek. Gdy producenci zarejestrują się w ramach “Project Zero” będą mieli możliwość natychmiastowego usunięcia podróbek we własnym zakresie.

Warto zarejestrować się w “Project Zero”
Można uwierzytelnić swoje produkty potwierdzając autentyczność każdego z nich. “Aby to zrobić, skanujemy unikalny kod, który producenci umieścili na produkcie. Znaki towarowe zarejestrowane dla Projektu Zero uzyskują najlepsze wyniki, gdy używają uwierzytelniania przy użyciu określonego kodu producenta” – twierdzi Amazon.
Udział w “Project Zero” jest obecnie możliwy tylko po skorzystaniu z zaproszenia.
W przyszłości planowane jest dodanie kolejnych marek.
Chętni sprzedawcy mogą złożyć wniosek o wpisanie do listy oczekujących: https://brandservices.amazon.de/projectzero
 
A oto parę pozytywnych opiniii na temat Amazon “Project Zero”
  • „Project Zero, ze swoimi automatycznymi zabezpieczeniami i samoobsługowym usuwaniem podrobionych produktów, to znaczący rozwój, który pomoże zapewnić naszym klientom otrzymywanie autentycznych produktów Vera Bradley od Amazon”, powiedział Mark Dely, dyrektor ds. Prawnych i administrator, Vera Bradley.
  • „Kiedy zaoferowano nam możliwość zarejestrowania się w Amazon Project Zero, skorzystaliśmy z niej. Każda jednostka, którą sprzedajemy za pośrednictwem Amazon,   ma unikalny, serializowany kod kreskowy, a nasz problem fałszowania prawie zniknął w Stanach Zjednoczonych ”- powiedział Phil Blizzard, dyrektor generalny i założyciel Thunderworks.
  • „Usługa serializacji produktów Amazon zmieniła dla nas gry. Cieszymy się, że możemy skorzystać z tego samoobsługowego narzędzia do usuwania fałszywych pieniędzy z rynku amerykańskiego i uważamy to za polisę ubezpieczeniową ”- powiedział Ken Minn, dyrektor generalny Kenu. 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *